Fibromiyalji Nedir?
Fibromiyalji Nedir?

Fibromiyalji Nedir?

 

Fibromiyalji Nedir; Günümüzün tıbbi olanaklarına rağmen hala kesin bir şekilde nedeni bilinmeyen Fibromiyalji, uyku bozukluğu, hassasiyet, aşırı yorgunluk ve yaygın kas ağrıları ile başlayan bir yumuşak doku romatizması olarak bilinmektedir. Sabahları kalktığınızda vücudunuzda hissettiğiniz tutukluk etkisi, uykunuzu hiç almamış gibi hissetmenizin altında yatan bu rahatsızlık zamanla ilerlemeye ve daha kalitesiz bir hayat sürdürmenize neden olacaktır.

 

Özellikle 30-60 yaş arası kişilerde daha sık rastlanan ve kadınlarda, erkeklere oranla daha sık görülen yumuşak doku romatizması, doğru teşhis konulduğunda dahi tıbbi tedavi yöntemleriyle tamamen üstesinden gelinmesi zor bir rahatsızlıktır, Tedavi için kişinin kendi yaşam tarzıyla ilgili iyileştirmeler yapması gerekmektedir. Bir fizyoterapi tedavisi olarak da görülebilecek Reformer Pilates, ağrılarınızın azalmasını ve güne daha dinç başlamanızı sağlayacaktır.

 

Fibromiyalji tedavisinde egzersiz programı  önemli bir yer arz ediyor. Bunun için günlük hareket aktivitelerinizi düzenlemeniz fiziksel olarak güçlenmeniz gerekmektedir. Sosyal yaşantıyı oldukça etkileyen yumuşak doku romatizması, ağrı kesiciler ya da kas gevşeticilerle kısa süreli rahatlama sağlar. Ancak kişinin egzersiz programına uyması, özellikle Reformer Pilatesi hayatının odak noktası haline getirmesi zamanla semptomların azalmasına yardımcı olacaktır.

 

Gevşeme ve gerilme egzersizlerinin ilk aşaması olan Reformer Pilates, vücudunuzun stresten arınmasını, kaslarınızın gerilme ve gevşeme hareketleriyle sıkılaşmasını sağlayacak, ağrılarınızda azalma olacaktır. Aynı zamanda nefes egzersizi sayesinde, stresten arınarak duru ve dinç kalmanızı sağlayacak, günlük egzersiz programınızı tamamladığınızda rahatlamış ve enerjik hissetmenizde etkili olacaktır.

 

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014