Reformer Pilatesin Başlıca Faydaları
Reformer Pilatesin Başlıca Faydaları

Reformer Pilatesin Başlıca Faydaları

 

Mental ve Fiziksel gelişiminize fayda sağlarVücudunuzun esnekliğini arttırırNefes alıp vermeyi düzenlerKalori yakma oranınızı artırırBel ve Boyun fıtığı olma riskinizi azaltırSıkılaşmanızı ve fit bir vücuda kavuşmanızı sağlar

 

Gün boyu bilgisayar başında çalışıyorsanız, hareketsiz ve sağlıksız bir yaşantınız varsa ve yaz tatillerinde sıkılaşmış fit bir vücut istiyorsanız en kısa sürede faydasını göreceğiniz ve bağımlısı olacağınız spor kesinlikle pilates. Bu süreci hızlandırmak için ise kesinlikle aletli pilates size göre.

 

Aletli pilates genel olarak pilatesin faydalarına ek olarak omurgayı destekleyen kaslara odaklanır ve vücudunuzu doğru duruş açısına getirerek dik durmanızı sağlar.

 

Skolyoz hastaları doktorlarına danışarak skolyozunu düzeltmek için profesyonel eğitmenler tarafından destek alabilir. Düzenli olarak aletli pilates yapan skolyoz hastalarının bir süre sonra skolyozunun düzeldiği gözlemlenmiştir.

 

Çağımızın en popüler hastalıkları olan yorgunluk ve bitkinlik hissi, uykunuzu alamama, gün içerisinde ki enerjinizin çok düşük olması gibi şikayetleriniz varsa düzenli pilates yaparak bu şikayetlerinizin önüne geçebilirsiniz.

 

Büyülü bir etkisi olan pilates; zihin ve beden arasında ki ilişkiyi sağlam temeller üzerinde geliştirerek kendinizi sağlıklı, enerjik ve zinde hissetmenizi sağlar. Düzenli olarak yapıldığı zaman gün içerisinde kaybettiğiniz enerjinizi tekrar kazanabilmeniz için sizi bedenen ve ruhen hazırlar.Aletli pilates yapmaya kararlıysanız mutlaka profesyonel bir stüdyo ile başlayın. Sertifikalı eğitmenler eşliğinde eğlenerek vücudunuzun biçimlenmesini ve form kazanmasını izleyin. 

 

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014